Sekretariatet i De Anbragtes Vilkår

Sekretariatet varetager og koordinerer det daglige arbejde i De Anbragtes Vilkår. Det kan fx være aktiviteter omkring det politiske arbejde, informationsmateriale og koordinering af det frivillige arbejde. 

På denne side kan du se, hvem der sidder på kontoret og hvilke områder, de arbejder med.

IMG_3624_edited.jpg

Inger Winther Johannsen

Sekretariatsleder

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Bestyrelsesbetjening

- Frivilligekoordinering

- Konceptudvikling

- Policyudvikling

Tlf.: 22 71 06 25     
Mail:
inger@deanbragtesvilkar.dk

IMG_3654_edited.jpg

Christina Gottschalck Bloch

Kommunikationskoordinator

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Kommunikation

- Hjemmeside og sociale medier

- Frivilligekoodinering

- Publikationer

Tlf.: 28 10 47 39    
Mail:
christina@deanbragtesvilkar.dk

Kim%20billede_edited.jpg

Kim Fogt

Akademist, frivilligkoordinator

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Strategi og implementering

- Frivilliginvolvering

- Projektkoordinator

Tlf.: 28 69 77 98
Mail: kim@deanbragtesvilkar.dk

Lis%20Holgersen_edited.jpg

Lis Holgersen

Økonomi og administration

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Regnskab og bogføring

- Rapportering

- Medlemshåndtering

Tlf.: - 
Mail: -

IMG_3636_edited_edited.jpg

Anne Kjaer Skovgaard

Udviklingschef

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Partnerskaber

- Policyudvikling

- Konceptudvikling

- Public affairs
 

Tlf.: 31 64 11 16    
Mail:
anne@deanbragtesvilkar.dk

IMG_0613_edited_edited.jpg

Signe Fjordside

Projektleder

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Projektleder på projekt med Gladsaxe kommune

- Praksisudvikling på projekter

- Samarbejder med kommuner
 

Tlf.: 60 82 66 19
Mail: signe@deanbragtesvilkar.dk

fie.jpg

Fie Bressen

Studentermedhjælper

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Hjemmeside og sociale medier

- Kommunikationsopgaver

- Administrative opgaver

Tlf.: - 
Mail: fie@deanbragtesvilkar.dk

image_edited.jpg

Katja Tonsberg

Akademist, projektmedarbejder

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Metodeudvikling

- Konceptudvikling

- Inddragelse

Tlf.: - 
Mail: katja@deanbragtesvilkar.dk