Sekretariatet i De Anbragtes Vilkår

Sekretariatet varetager og koordinerer det daglige arbejde i De Anbragtes Vilkår. Det kan fx være aktiviteter omkring det politiske arbejde, informationsmateriale og koordinering af det frivillige arbejde. 

På denne side kan du se, hvem der sidder på kontoret og hvilke områder, de arbejder med.

Billede på vej.png

Camilla Kronborg

Sekretariatsleder

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Bestyrelsesbetjening

- Frivilligekoordinering

- Konceptudvikling

- Policyudvikling

Tlf.: 21 47 70 07
Mail: camilla@deanbragtesvilkar.dk

IMG_1567.jpg

Jesper Clausson Vibholt

Politisk konsulent

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Demokratisering

- Vedtægter og politikker

- Konceptudvikling

- Organizing

Tlf.: 27 28 34 17
Mail: jesper@deanbragtesvilkar.dk

IMG_0613_edited_edited.jpg

Signe Fjordside

Projektleder

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Projektleder på forskellige projekter med kommuner

- Praksisudvikling på projekter

- Samarbejder
 

Tlf.: 60 82 66 19
Mail: signe@deanbragtesvilkar.dk

Lis%20Holgersen_edited.jpg

Lis Holgersen

Økonomi og administration

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Regnskab og bogføring

- Rapportering

- Medlemshåndtering

Tlf.: - 
Mail: -

Billede på vej.png

Sara Romme Christensen

Projektkoordinator

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Inddraglse

- Praksisudvikling

- Samarbejder med kommuner

Tlf.: - 
Mail: sara@deanbragtesvilkar.dk

fie.jpg

Fie Bressen

Studentermedhjælper

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Hjemmeside og sociale medier

- Kommunikationsopgaver

- Administrative opgaver

Tlf.: - 
Mail: fie@deanbragtesvilkar.dk

IMG_3636_edited_edited.jpg

Anne Kjaer Skovgaard

Udviklingschef

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Partnerskaber

- Policyudvikling

- Konceptudvikling

- Public affairs
 

Tlf.: 31 64 11 16    
Mail:
anne@deanbragtesvilkar.dk

IMG_3654_edited.jpg

Christina Gottschalck Bloch

Kommunikationskoordinator

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Kommunikationsansvar

- Hjemmeside og sociale medier

- Frivilligekoodinering

- Publikationer

Tlf.: 28 10 47 39    
Mail:
christina@deanbragtesvilkar.dk

Billede på vej.png

Steve McFarland

Organizer

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Frivilligkoordinering

- Projektkoordinator

- Inddragelse

Tlf.: - 
Mail: steve@deanbragtesvilkar.dk

image_edited.jpg

Katja Tonsberg

Projektmedarbejder

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Metodeudvikling

- Konceptudvikling

- Inddragelse

Tlf.: - 
Mail: katja@deanbragtesvilkar.dk

Billede på vej.png

Alexander Sørensen

Akademist, Koordinator

Mine arbejdsområder er bl.a.:

- Koordinator for Ekspertgruppe

- Frivilligkoordinering

- Inddragelse

Tlf.: 22 83 63 60
Mail: alexander@deanbragtesvilkar.dk